• Home
  • defensie reportages
  • industriereportages
  • fotoreportages
  • besprekingen
  • Nieuws
Dutch Defence Press
  • zondag, 15 juni 2025
  • Home
  • General conditions
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Adverteren
  • Contact
  • Privacystatement
Dutch Defence Press
  • Home
  • defensie reportages
    Luchtmobiel heeft zware mortieren terug

    Luchtmobiel heeft zware mortieren terug

    Gravendienst peloton, de harde realiteit

    Gravendienst peloton, de harde realiteit

    Reservisten oefenen buiten de poort

    Reservisten oefenen buiten de poort

    Het SimCenLand: Innovatie in training en opleiding

    Het SimCenLand: Innovatie in training en opleiding

    Primeur in Eemshaven

    Primeur in Eemshaven

  • industriereportages
    Saab Barracuda, de perfecte camouflage?

    Saab Barracuda, de perfecte camouflage?

    Enforce Tac is volwassen geworden

    Enforce Tac is volwassen geworden

    Caracal, het nieuwe luchtmobiele gevechtsvoertuig

    Caracal, het nieuwe luchtmobiele gevechtsvoertuig

    De Rheinmetall Hermelijn-familie

    De Rheinmetall Hermelijn-familie

    Defenture pakt groot uit met Mammoth

    Defenture pakt groot uit met Mammoth

  • fotoreportages
    298 Squadron

    298 Squadron

    DSI Demo Mijdrecht

    DSI Demo Mijdrecht

    Veteranendag 2019

    Veteranendag 2019

    Falcon Autumn 2018

    Falcon Autumn 2018

    GIGN demo

    GIGN demo

  • besprekingen
    'Zonder vrees, zonder overmoed'

    'Zonder vrees, zonder overmoed'

    K-ISOM special operations boeken

    K-ISOM special operations boeken

    Schaduwoorlog Uruzgan – een aanrader

    Schaduwoorlog Uruzgan – een aanrader

    Bunkermuseum Hanstholm Denmark

    Bunkermuseum Hanstholm Denmark

    Blind Vertrouwen

    Blind Vertrouwen

  • Nieuws
    Mariniers krijgen 150 Oshkosh DXPV voertuigen

    Mariniers krijgen 150 Oshkosh DXPV voertuigen

    AEC Skyline en Top Aces Inc. Nederlands contract voor commerciële luchtgevechtstraining toegekend

    AEC Skyline en Top Aces Inc. Nederlands contract voor commerciële luchtgevechtstraining toegekend

    Polen kiest voor Defenture GRF

    Polen kiest voor Defenture GRF

    Nieuw boek van Spartanat

    Nieuw boek van Spartanat

    GEVECHTSERVARING - MILITAIRE LESSEN UIT DE OORLOG IN OEKRAÏNE

    GEVECHTSERVARING - MILITAIRE LESSEN UIT DE OORLOG IN OEKRAÏNE

  • Follow
    • Facebook
    • Twitter
    • Linkedin
    • Flickr
    • Youtube
    • Instagram
Arquus levert de 2.000ste VT4 aan het Franse legerNieuws

Arquus levert de 2.000ste VT4 aan het Franse leger

dinsdag, 9 februari 2021 Gerard van Oosbree

Persbericht 9 februari 2021 | automatisch vertaald

Op 16 december 2020 leverde Arquus de 2000ste VT4 af aan het Franse aankoopbureau voor defensie, de DGA. Deze belangrijke mijlpaal in het programma valideert de maatregelen die door Arquus en de DGA zijn geïmplementeerd om de continuïteit van de productie van de strijdkrachten te verzekeren ondanks de gezondheidscrisis in het jaar 2020. Iets meer dan twee jaar nadat de eerste voertuigen werden overgedragen aan de 12e Régiment de Cuirassiers, is bijna de helft van de VT4’s die in het kader van het programma zijn gepland, ter beschikking gesteld van de strijdkrachten. Deze eerste twee dienstjaren bevestigen ook de veerkracht van de organisatie die door Arquus is opgezet om de voertuigen te ondersteunen, met een uptime van meer dan 95% te allen tijde, in overeenstemming met de toezeggingen.

De VT4 is nu aanwezig in eenheden in heel Frankrijk, zowel op het vasteland van Frankrijk als in de Franse overzeese departementen en territoria, van Frans Guyana tot de Stille Oceaan. Met zijn hoge prestaties en zijn veelzijdigheid bewijst de VT4 zijn kwaliteiten elke dag op alle terreinen en situaties. In totaal zijn 4.380 VT4’s gepland om de strijdkrachten uit te rusten, waaronder 3.980 voor het Franse leger. Op de site van Arquus in Saint-Nazaire moeten nog 2.380 voertuigen worden geproduceerd.

De VT4’s hebben onlangs hun eerste externe operatie ondergaan met een inzet in Libanon als onderdeel van Operatie Friendship. Binnen de Groupement Terrestre Ventoux hebben VT4s bijgedragen aan missies ter ondersteuning van de bevolking, met inbegrip van contacten en transport van personeel en uitrusting.

Bij het begin van de crisis en in overeenstemming met de gezondheidsvoorschriften, bleven toegewijde Arquus-teams op de site van Saint-Nazaire om de laatste hand te leggen en de voertuigen aan de strijdkrachten over te dragen. Dankzij deze teams konden met name twee batches van elk 100 voertuigen op het hoogtepunt van de crisis, eind maart 2020, worden gepresenteerd aan de kwaliteitsafdeling van de DGA. Twintig van deze voertuigen werden met spoed afgeleverd bij het RMED (Régiment Médical, Medical Regiment) in La Valbonne als onderdeel van de inzet van een veldhospitaal in de Elzas. De leveringen van VT4’s konden dus normaal doorgaan in 2020.

In december kon Arquus de 10e batch van 100 voertuigen leveren aan de DGA voor 2020, voor een totaal van 1.001 geleverde VT4’s gedurende het jaar, in overeenstemming met de toezeggingen. Deze voertuigen zijn door de DGA aan de krijgsmacht geleverd. Ze werden direct ingezet tijdens de missies die het leger op nationaal grondgebied uitvoerde tijdens Operatie Resilience.

De VT4 is een licht, veelzijdig, niet-gepantserd 4×4 commando- en verbindingsvoertuig dat is ontworpen om vijf soldaten of vier met FELIN uitgeruste operators te vervoeren. Het is bedoeld voor interne operaties (Sentinel, training), of voor externe operaties in gestabiliseerde conflictgebieden.

De VT4-productielijn verenigt de inspanningen van 46 mensen op de site van Saint-Nazaire, zowel aan de lijn zelf als in voorbereiding. Met de betrokkenheid van de ontwerp-, ondersteunings- en logistieke teams vertegenwoordigt het VT4-programma in totaal 150 banen voor Arquus in de werkgebieden van Saint-Nazaire en Versailles.

Deze industriële prestatie is ook afhankelijk van de 96 Arquus-leveranciers die bij dit programma betrokken zijn, waaronder veel Franse bedrijven. Arquus heeft vanaf het prille begin van de crisis, in samenwerking met zijn partners en de DGA, uitgebreide maatregelen genomen om de bevoorrading veilig te stellen en de continuïteit van zijn logistieke stromen te verzekeren. Het VT4-programma omvat ook het volledige ondersteuningsnetwerk van het bedrijf, aanwezig in heel Frankrijk.

Een van de belangrijkste nieuwe kenmerken van het VT4-programma is het ondersteuningssysteem, dat volledig geïntegreerd en innovatief is, met een vastberaden inzet van 95% uptime voor de hele vloot. Deze verbintenis is gedurende deze eerste twee jaar van VT4-dienst te allen tijde nagekomen. Om deze beschikbaarheid te garanderen, beschikt Arquus over een uniek netwerk van dealers en servicepunten in Frankrijk.

Met alleen al in Frankrijk meer dan 310 punten ligt dit netwerk zo dicht mogelijk bij de strijdkrachten, met één punt op minder dan 50 km van de locatie van elk regiment, ook in het buitenland. Het biedt technische bezoeken aan de VT4-vloten van de legers, met gegarandeerde 24 uur per dag, 7 dagen per week assistentie. Dit territoriale netwerk en de unieke nabijheid zorgen voor een optimaal reactievermogen in dienst van de strijdkrachten.

In het kader van VT4-ondersteuning kan Arquus snel teams mobiliseren om in de kortst mogelijke tijd in te grijpen, rechtstreeks op de sites van gebruikers. Dit systeem heeft al bewezen dat het het Franse leger kan ondersteunen door duizenden technische acties en talrijke configuratiewijzigingen mogelijk te maken, waardoor de veiligheid van de strijdkrachten, de beschikbaarheid van uitrusting en de optimalisatie van het potentieel van de voertuigen worden gegarandeerd.

Het netwerk van servicepunten die betrokken zijn bij de ondersteuning van de VT4 heeft toegang tot de online onderdelenwinkel van Arquus, ELEMENTS. Deze webshop, gelanceerd in 2019, integreert de volledige catalogus van de VT4-reeksen. VT4-reserveonderdelen en -componenten zijn sinds begin 2019 gecentraliseerd op het logistieke platform van Garchizy. De voorraad omvat 2.400 referenties, die zo snel mogelijk geleverd kunnen worden aan het volledige dealernetwerk in Frankrijk en aan voertuigen die buiten Frankrijk worden ingezet.

Als onderdeel van het VT4-programma verzorgt Arquus ook trainingen voor de krijgsmacht. Deze trainingen zijn bedoeld om soldaten te helpen het voertuig in de best mogelijke omstandigheden te ontdekken en ermee om te gaan, en om het offroad-rijden van de VT4 onder de knie te krijgen. De training is beschikbaar in e-learning, met een voertuigontdekkingsmodule en 14 modules om voertuigondersteunende vaardigheden te ontwikkelen.

Arquus biedt ook VT4-onderhoudstrainingen voor dealers om de efficiëntie van het volledige ondersteuningsnetwerk te waarborgen. Deze sessies worden georganiseerd op de site van Saint-Nazaire of rechtstreeks bij de dealer.

Fotocredits: ARQUUS

ARQUUS is een Frans defensiebedrijf, leider op het gebied van landmobiliteitsoplossingen. Arquus, historische partner van de legers, heeft momenteel meer dan 25.000 voertuigen in dienst van het Franse leger, waarvan er 20.000 rechtstreeks door het bedrijf worden ondersteund. Arquus neemt deel aan het ontwerp en de productie van de nieuwe gevechtsvoertuigen van het Franse leger, de VBMR GRIFFON en de EBRC JAGUAR, in het kader van een kortlopend consortium met Nexter en Thales. Arquus is met name verantwoordelijk voor het ontwerp en de productie van de aandrijflijnen en de RCWS voor deze twee voertuigen. Als conceptor van wereldberoemde voertuigen zoals de VAB, de VBL, het Bastion en de Sherpa, is Arquus een partner van meer dan 60 legers wereldwijd. Dankzij zijn eigen onderzoeksfaciliteiten en de steun van de Volvo Group innoveert Arquus voortdurend op eigen vermogen, met name op het gebied van energie, automatisering en systeemintegratie. Om de levenscyclus van de wagenparken te optimaliseren, biedt Arquus complete en innovatieve ondersteuningsaanbiedingen en -mogelijkheden, zoals HUMS, virtual reality en additive manufacturing.

ARQUUS WWW.ARQUUS-DEFENSE.COM

Gerard van Oosbree
  • Tags
  • arquus
  • dga
  • VT4
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Tumblr WhatsApp
Next article Defensie geeft erkenning aan Dutchbat III
Previous article Groen licht aanbesteding interim gevechtskleding

Related Posts

ARQUUS LANCEERT DE FORTRESS MK2
donderdag, 25 juni 2020

ARQUUS LANCEERT DE FORTRESS MK2

ARQUUS lanceert ARMIS vrachtwagen-familie
dinsdag, 9 juni 2020

ARQUUS lanceert ARMIS vrachtwagen-familie

Sagem AASM precision-guided air-to-ground munition goes laser
woensdag, 8 mei 2013

Sagem AASM precision-guided air-to-ground munition goes laser

Saab Barracuda camouflage voor Franse leger
donderdag, 13 januari 2022

Saab Barracuda camouflage voor Franse leger

30ste editie NIDV dag
maandag, 19 november 2018

30ste editie NIDV dag

Leave a Reply

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

  • Home
  • General conditions
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Adverteren
  • Contact
  • Privacystatement
  • Back to top
© 1998-2025 Dutch Defence Press. All rights reserved.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.Accept Reject Read More
Privacy & Cookies Policy

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Altijd ingeschakeld
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
OPSLAAN & ACCEPTEREN